Aktar Depo

s-s-s

Neden butik üretim bitki suyu ve yağı tercih etmelisiniz?

Bitki yağlarında neden butik üretim tercih etmelisiniz?

 

Paketlenmiş bitki yağlarının üretim ve son kullanım tarihleri belli olsa da ;hangi yılın mahsulü olduğu ve ne şartlarda raf ve depolarda bekletildiği ne şartlarda sevk edildiği belli değildir.

Taşıma şekli ,ortam sıcaklığı ve aydınlığı , ambalaj şekli, raf ve depolarda bekleme süreçleri ,seyreltme işlemi veya katkı konup konulmadığı yağdan beklenen verimliliği çok ciddi anlamda düşürür .

Sıkımı yapılmış bitkinin posası alındıktan sonra sulandırılarak 3 ile 4 defa daha sıkma işlemi yapılabilmekte her defasında bitki etkin madde değeri düşse de bunun adı bitki yağı diye satılabilmektedir.

Ruhsat ve üretim denetlemelerinde bitki etken maddesi değerine bakılmaz ,sağlığa aykırı bir katkı maddesi var mı yok mu ona bakılır yani her seferinde bitki posasını damıtsanız bile sağlığa aykırı bir şey yoktur ama bitkiden beklenen fayda da ortadan kalkmaktadır.

Sektörel tecrübemize göre bizimde sattığımız bir çok önemli markanın bitki yağların da verimlilik bazen sıfıra yakın olmaktadır.

En önemli unsurda ticari kaygılar ile seyreltilmiş yağlardır. Her bitkiden çıkan yağ oranı farklıdır. Bitkinin kilogram fiyatı 1000 birim ise 10 kilo bitkiden 100 gr yağ çıkıyorsa bu yağın 100 gr fiyatının 100 birim satılması şu anlama gelir 20/1 oranın da seyreltilmiş demektir .

Bundan dolayı dönemsel ve mevsiminde Bitki satın alması tarafımızca yapılarak ,sıkma işlemi Sefer Yasemin firmasının Manisa tesislerinde yaptırılmaktadır. 30-60 günlük periyotlarda hedef pazar araştırması yapılarak taze ,az ve butik üretim ile bitkiden en fazla ve katkısız, saf verimlilik hedeflenmektedir.

Taze mahsul, tek seferlik damıtma ile katkısız %100 saf bitki yağı raf ve depolarda beklemeksizin Aktar Diyarı güvencesiyle size sunulmaktadır.

 

 

Bitki sularında neden butik üretim tercih edilmelidir?

 

Paketlenmiş bitki suları ve yağlarının üretim ve son kullanım tarihleri belli olsa da ; hangi yılın mahsulü olduğu ve ne şartlarda raf ve depolarda bekletildiği ne şartlarda sevk edildiği belli değildir.

Taşıma şekli ,ortam sıcaklığı ve aydınlığı , ambalaj şekli, raf ve depolarda bekleme süreçleri ,seyreltme işlemi veya katkı maddesi olup olmadığı bitki suyundan ve yağından beklenen verimliliği çok ciddi anlamda düşürür .

Damıtımı yapılmış bitkinin posası alındıktan sonra sulandırılarak 3 ila 4 defa daha damıtma işlemi yapılabilmekte her defasında bitki etkin madde değeri düşse de bunun adı bitki damıtma suyu veya saf bitkisel yağ diye satılabilmektedir.

Bazen de yağı için sıkımı yapılan bitkiler damıtılarak su elde edilmekte , bu sularda da bitkinin yağ özü çok az bulunmaktadır.

Ruhsat ve üretim denetlemelerinde bitki etken maddesi değerine bakılmaz , yabancı katkı var mı yok mu ona bakılır yani her seferinde bitki posasını damıtsanız bile sağlığa aykırı bir şey yoktur ama bitkiden beklenen fayda da ortadan kalkmaktadır.

Sektörel tecrübemize göre bizimde sattığımız bir çok önemli markanın bitki sularında ve yağlarında verimlilik bazen sıfıra yakın olmaktadır.

Bundan dolayı dönemsel ve mevsiminde bitki satın alması tarafımızca yapılarak ,damıtma işlemi Sefer Yasemin firmasının Manisa tesislerinde yapılmaktadır.30-60 günlük periyotlarda hedef pazar araştırması yapılarak taze ,az ve butik üretim ile bitkiden en fazla ve katkısız saf verimlilik hedeflenmektedir.

Taze mahsul, tek seferlik damıtma ile katkısız %100 saf bitki suyu ye yağı raf ve depolarda beklemeksizin Aktar Diyarı güvencesiyle size sunulmaktadır.